آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > امام جمعه از برخی بی قانونی عزاداری ماه محرم انتقاد کرد/ نباید نظم و امنیت شهر را به دست عده ای سرخود سپرد

امام جمعه از برخی بی قانونی عزاداری ماه محرم انتقاد کرد/ نباید نظم و امنیت شهر را به دست عده ای سرخود سپرد

حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه از برخی بی قانونی عزاداری ماه محرم انتقاد کرده، گفت: نباید نظم و امنیت شهر را به دست عده ای سرخود سپرد

img_20160930_122623 img_20160930_122702

امام جمعه از برخی بی قانونی عزاداری ماه محرم انتقاد کرد/ نباید نظم و امنیت شهر را به دست عده ای سرخود سپرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرداخبر، امام جمعه میانه، با اشاره به نهج البلاغه، سخت گیر نبودن و نرم خویی را از ویژگی های مومن واقعی برشمرده، به تشریح و بیان برخی مصادیق آن در جامعه پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز، با بیان اینکه انسان نباید زندگی را بر خود سخت بگیرد، افزود: سخت گیری در زندگی مشترک تاثیر منفی دارد طوریکه علت بسیاری از طلاق ها سخت گیری هایی است که در ارزیابی های شروع زندگی مشترک بروز پیدا کرده و مشکل آفرین می شود.

امام جمعه میانه با بیان ویژگی نرم خویی به عنوان یک خلق حسنه انسانی، گفت: متاسفانه شاهد برخی مشکلات در ارتباطات اجتماعی هستیم طوریکه بنابر آمار نیروی انتظامی شهرستان میانه، آمار درگیری و نزاع در شهرستان میانه بالا بوده و در حال افزایش است و این جای نگرانی است.

حجت الاسلام حامدی ادامه داد: متاسفانه مقصر چنین رفتارهایی، خانواده هایی هستند که فرزندان خود را با تربیت درست و آموزه های دینی راهی جامعه نکرده اند و این وضعیت در آینده بدتر خواهد شد چراکه والدین فرزندان خود را بدون هیچ سختی و در وفور امکنات نگهداشته و او را با بازی های کامپیوتری و موبایلی رها و سرگرم می کنند که محتوای خشن داشته و فرزندان را تندخو بار می آورد.

حامدی تربیت اسلامی را بهترین راه برای رهایی از معضلات خانوادگی و اجتماعی توصیه کرده، گفت: والدین، تعامل، کمال لطافت، محبت و عطوفت را در فرزندان خود نهادینه کنند و یقینا در رفتارهای اشتباه با ارشاد و تربیت صحیح قابل اصلاح است و اگر چنین نشود تبعات آن دامن همه جامعه را می گیرد.

خطیب جمعه میانه با تبریک هفته نیروی انتظامی، اساسی ترین وظیفه نیروی انتظامی را ایجاد امنیت فراگیر در جامعه خوانده، اقتدار نیروی انتظامی را ضامن تحقق این امر عنوان نمود.

حجت الاسلام حامدی با اشاره به دلاورمردی های مدافعین حرم در آن سوی مرزها، گفت: امنیت آفرینان آن سوی مرزها نیاز به حمایت مادی و پشتیبانی دارند و مردم ایران اسلامی که عاشقانه دوستدار ائمه اطهار هستند، بدانند که در آستانه محرم، هیچ احسانی بالاتر و ارزشمندتر از کمک در راه حمایت از مدافعین حرم نیست.

وی با اشاره به روز همبستگی از مردم فلسطین گفت: در زمانی که قاتلان و جلادان انسانهای بی گناه و حامیانشان عنوان مدافع حقوق بشر را به خود اختصاص داده و جایزه صلح نوبل می گیرند، امید مظلومان فلسطینی، ملت های آزاده ای چون ایران است و ما باید حمایت خود را که وظیفه و تکلیف دینی ماست را انجام دهیم.

امام جمعه میانه با اشاره به هفته سالمند، احترام به سالمندان و بزرگان را به جوانان توصیه کرده، افزود: اگر جوانان می خواهند دوران سالمندی خوبی داشته باشند باید مسائل بهداشت و سلامت را جدی بگیرند ولی متاسفانه شاهد هستیم که مصرف دخانیات و قلیان بین جوانان رواج یافته است.

حامدی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و عزاداری سیدالشهدا(ع)، این ایام را جریان ساز و فرصتی مغتنم  برای بهره برداری های تبلیغی دینی، خنثی سازی توطئه ها و رفع شبهات در سخنرانی ها خوانده، افزود: ماه محرم سرمایه ای ارزشمند بوده و ماندگاری دین به برکت عاشوراست و باید از این ایام بهره کافی برده شود و از علما در مجالس بهره برده شود و علما نیز مسائل روز را با استدلال پاسخگو باشند.

امام جمعه میانه با ابراز تاسف از اینکه برخی بی قانونی ها با فرارسیدن ماه محرم در شهرستان میانه دیده می شود، برخورد قاطع مراجع ذیربط با هرگونه بی قانونی را خواستار شده افزود: نباید عزاداری ها با مزاحمت، اذیت، بستن خیابان، آلوده شدن به خرافات، حرکات لغو، اختلاط نامحرم و بلندگوهای آنچنانی توام باشد چرا که این برخلاف مبانی دینی و قانونی بوده و نیروی انتظامی میانه با اینگونه موارد وهرنوع بی قانونی برخورد کند.

حجت الاسلام حامدی ادامه داد: نباید نظم و امنیت شهر را به دست عده ای سرخود سپرد تا هرطور که می خواهند برنامه اجرا کرده و مردم را با مشکل، اذیت و آزار مواجه کنند و این جرکات بدبینی به دستگاه امام حسین (ع) را منجر می شود.

حامدی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) و یارانش شهید راه امر به معروف و نهی از منکر شدند و هفته اول محرم به این نام است گفت: مردم، مداحان و سخنرانان وظیفه دارند تا موارد را متذکر شوند و مراسم عزاداری امام حسین، میدان فیلم و رقابت برخی با استفاده از وسایل مختلف آزار دهنده چون طبل نشود.

امام جمعه میانه در پایان مردم را به مشارکت و همکاری هرچه بیشتر با دولت برای انجام سرشماری عمومی  نفوس و مسکن بصورت اینترنتی و یا حضوری فراخواند.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *