آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > امام جمعه میانه: از تماشاگران بازی ایران-کره، می توان هیئت بزرگ جوانان حسینی در ورزشگاه ساخت/ اعمال سلیقه شخصی جوانان را دین گریز می کند

امام جمعه میانه: از تماشاگران بازی ایران-کره، می توان هیئت بزرگ جوانان حسینی در ورزشگاه ساخت/ اعمال سلیقه شخصی جوانان را دین گریز می کند

امام جمعه میانه: از بازی ایران-کره، می توان هیئت بزرگ جوانان حسینی در ورزشگاه ساخت/ اعمال سلیقه شخصی جوانان را دین گزیز می کند

امام جمعه میانه تاکید کرد: مذاکره و برجام عزت نمی آورد بلکه  به نظر امام حسین (ع) عزت در شهادت طلبی و جهاد در راه خداست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرداخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در کلاس درس اخلاق با حضور اعضای شورای اداری شهرستان میانه گفت: ما با مذاکره مخالف نیستیم اما تفاوت بسیار است با آن زمانی که رو در رو جنگیدیم با زمانی که مذاکره کردیم .

وی با اشاره به اینکه اگر ملتی شهادت طلب باشد غیر ممکن است شکست بخورد و در این خصوص باید درس شهادت طلبی، ایثار و از خودگذشتگی به فرزندانمان منتقل شود و نباید طبق دستورالعمل دشمنان این درسها از کتابهای درسی مدارس حذف شود  زیرا برنامه اصلی دشمن در عدم انتقال فرهنگ شهادت و شهادت طلبی به نسلهای جدید است.

حجت الاسلام حامدی تاکید کرد: اخلاق مداری، احیای دین، ترویج نماز و گسترش معنویات در جامعه باید جایگاه خود را بیابند خصوصا در ایام محرم که برخی با شبیه خوانیهایی که جلوی نماز می ایستد برای خود دکان باز کرده اند که حرکتی اشتباه و نیازمند اصلاح است.

وی همچنین به رعایت اخلاق از سوی کارگزاران و منشیان نظام تاکید کرده گفت: روش انتخاب در ادارات نباید از طریق خانوادگی،  فامیل بازی و غیره انجام شود زیرا این امر از سنتهای جاهلی و استفاده از منیت است که امام حسین تنها به قصد مبارزه با این سنتهای جاهلی، منیت و احیای اسلام ناب محمدی قیام کرد.

خطیب جمعه میانه با بیان اینکه عده ای برای نزدیک شدن به راس قدرت از هیچ کاری دریغ نمی کنند افزود: شناخت قبلی برای انتخاب افراد مهم است اما باید سابقه افراد بررسی شده و افرادی بر سر کار گماشته شوند که مردم آنها را امانت دار، خوش سابقه و خوشنام دانسته و از آنها به نیکی یاد می کنند.

نباید انگیزه کشی در بین نیروها با انتخاب افراد غیربومی و ناآگاه به مسائل شهرستان و امور مجموعه ایجاد شود بلکه باید از خود مجموعه شایسته ترین افراد برای مدیریت مجموعه انتخاب شوند.

حجت الاسلام حامدی افزود: مسوولین غیر بومی ناکارآمد و مدیرانی که بیگانه از مجموعه باشند جایگاهی در شهرستان ندارند و همچنین این نکته باید آشکار شود که تعیین مسوول از مافوق سلب مسوولیت نمی کند و مسوول مافوق باید نسبت به عملکرد کارشناس زیر مجموعه خود پاسخگو باشد.

وی به اظهار نظرات در مورد بازی ایران- کره جنوبی در ورزشگاه آزادی که مصادف با شب تاسوعا است، اشاره کرده با بیان اینکه برخی اعمال نظرهای سلیقه ای موجب دین گریزی جوانان می شود افزود: اگر بازی داخلی بود ، برگزارکننده آن باید مورد برخورد قرار می گرفت اما برنامه ای است که اگر انجام نشود تبعاتی برای ورزش کشور خواهد داشت و ما باید با نگاه واقع بینانه و با دیدن همه جوانب از این فرصت استفاده کرده و به این اجتماع ۷۰ – ۸۰ هزار نفری  رنگ و بوی حسینی داده و هیئت جوانان حسینی برپا کرد زیرا حضور پرشور جوانان فرصتی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ حسینی است.

امام جمعه میانه افزود: درست است که این ایام ایام حزن و اندوه است اما  اشکالی ندارد که در این ایام عقد دو جوان صورت گرفته و از گناه رهایی یابند زیرا ایام حسینی ایامی است که تمامی فطرتهای پاک آن را می پسندند و در این ایام است که دلها و ذهنها پذیرای بهترینهاست.

رضا امامی

Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *