آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > امام جمعه میانه: ماه مبارک رمضان، انسان را از گرفتاری در دام هواهای نفسانی بازمی دارد

امام جمعه میانه: ماه مبارک رمضان، انسان را از گرفتاری در دام هواهای نفسانی بازمی دارد

امام جمعه میانه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به بیان برکات و رحمت این ماه پرداخته، بر بهره مندی هرچه بیشتر از فیوضات معنوی این ماه تاکید کرده گفت: ماه مبارک رمضان، انسان را از گرفتار شدن در دام هواهای نفسانی باز می دارد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فردای میانه، حجت الاسلام عبدالله محمدی در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه مردم مسلمان ایران هرگز نمی توانند نسبت به ندای مظلومین بی تفاوت باشند، به جنایات حکام بحرین علیه شیعیان و شیخ عیسی قاسم رهبر مسلمانان این کشور اشاره کرده، افزود: دولتمردان کشورمان نسبت به جنایات و زیاده خواهی های دولت های فاسد عرب اعلام موضع کنند.
وی با اشاره به روز حمایت از زندانیان، با بیان اینکه خانواده زندانیان، گرفتار خطایی هستند که سرپرست خانواده آنها مرتکب شده، از سازمانها و نهادهایی مانند انجمن حمایت از زندانیان که با راه اندازی تولیدی و اقدامات حمایتی به خانواده های زندانیان یاری می رسانند تشکر کرد.
حجت الاسلام محمدی به سالروز تشکیل مجلس شورای اسلامی اشاره کرده، نقش مجلس در کنار دیگر قوا را مهم خوانده، بر تدوین قوانین درست و مطابق با آیات قرآنی و سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین تاکید کرده، افزود: تدوین قوانین بر اساس چنین معیارهایی، جامعه را از مرارت و مشکلات رهایی می بخشد.
امام جمعه میانه با اشاره به روز مبارزه با دخانیات، به مصرف دخانیات از جمله سیگار را اولین قدم برای گرفتاری به سایر مواد مخدر عنوان نموده، گفت: جوانان بیشتر در معرض آسیب هایی مانند دخانیات و به تبع آن مواد مخدر هستند.
محمدی ادامه داد: اگر ما معتقدیم که مواد دخانی زیان بار است، پس نباید در داخل کشور کارخانه های سیگار داشته و شاهد قاچاق های انبوه سیگار باشیم.
حجت الاسلام محمدی با انتقاد از عدم برخورد قاطعانه با پدیده قاچاق در کشور، برخورد سطحی با موضوع قاچاق را پاک کردن صورت مساله توصیف نموده، گفت: قاچاق، اقتصاد مملکت را به نابودی می کشاند و مسئولین بجای برخورد با موارد جزئی قاچاق، با قاچاق های انبوهی که رخ می دهد با برنامه ریزی دقیق، قاطعانه برخورد کنند و در این راه، مسئولین گمرک، نیروی انتظامی و قوه قضائیه نقش مهمی دارند.
وی در ادامه با تحسین حضور پرشور ۷۳ درصدی مردم در پای صندوق های رأی، این حضور را مشتی بر دهان استکبار خوانده، گفت: متاسفانه علی رغم سلامت انتخابات، برخی موارد از جمله دعواهای سیاسی و اتهام زنی هایی را شاهد بودیم که انجام این کارها قابل قبول نیست و به ضرر نظام است و باید مسئولین دولت و دیگر دستگاهها بر اساس قانون، با همدلی در جهت پیشرفت کشور تمرکز کرده و استفاده از نیروهای جوان، توجه به اقشار ضعیف و توجه به روستاها را در برنامه خود داشته باشند.
امام جمعه میانه به انتقاد در خصوص سند ۲۰۳۰ پرداخته، گفت: ملت و رهبر نظام اسلامی هرگز اجازه اجرای این سند در کشور را نمی دهد و برخی می خواهند به هر قیمتی آن را به اجرا برسانند که ملت اجازه نخواهند داد.
خبرنگار: رضا امامی
Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *