آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > امام جمعه میانه: هیچ عقل سلیم نمی پذیرد با وجود تهدیدات، توان نظامی را تضعیف کنیم

امام جمعه میانه: هیچ عقل سلیم نمی پذیرد با وجود تهدیدات، توان نظامی را تضعیف کنیم

امام جمعه میانه: هیچ عقل سلیم نمی پذیرد با وجود تهدیدات، توان نظامی را تضعیف کنیم

img_20160916_132451

امام جمعه میانه با اشاره به نهج البلاغه امام علی (ع)، شاکر بودن برای نعمات و صبور بودن در مواجهه با مشکلات را دو ویژگی دیگر از خصائص مومن واقعی برشمرده، گفت: دنیا فراز و نشیب فراوانی دارد و این از طبیعت دنیاست که اینگونه باشد طوریکه حتی لذت های دنیوی هم با زحمت توام است و مومن واقعی باید دو خطلت شاکر بودن و صبور بودن را از اعماق دل، از طریق زبان و با عمل خویش اثبات کند.

به گزارش فردا خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز میانه، با تاکید بر اینکه خانواده ها باید فرزندان را نعمت شناس تربیت کنند، با انتقاد از روش تربیت فرزندان امروزی توسط خانواده ها گفت: ناشکری و ناسپاسی در نسل امروز به شدت به چشم می خورد و روز به روز حادتر می شود که این ناشکری و ناسپاسی باعث بروز توقعات بیجا در فرزندان شده است و از طرفی فرزندان امروزی در برابر مشکلات و فراز و نشیب ها کم تحمل هستند که خلا آموزش نمایان بوده و خانواده ها به خاطر مشغول بودن برای رفع نیازهای مادی فرزندان، از موضوعات مهم تربیتی غافل شده اند.

سالروز جنایت رژیم صهیونیستی در صبرا و شتیلا موجب شد تا حجت الاسلام حامدی آن را با سالگرد جنایت آل سعود و کشتار ۷ هزار نفر انسان بی گناه در منا بیامیزد و بگوید: این شجره ملعونه در نصف روز بیش از ۷ هزار نفر را به شهادت رساند و در مقابل انتظار داشتیم مسلمانان حج امسال را تحریم کنند ولی با سکوت محض و بی تفاوتی جوامع مسلمان مواجه شدیم و باید جو رسانه ای ایجاد می کردیم و از طرفی مطالبه ضعیف حقوق این جنایت قابل قبول نیست و باید با دیپلماسی قوی پیگیری می شد و سکوت و بی تفاوتی یقینا جنایات بعدی را رقم خواهد زد.

وی با اشاره به فرارسیدن عید سعید غدیر خم و دهه ولایت، از این روز به فرموده قرآن کریم به عنوان روز اکمال دین و اتمام نعمت یاد کرده، گفت: عید اصلی ما عید نوروز نیست بلکه عید امت پیامبر(ص) عید غدیر است و همه باید با بسیج تمامی امکانات این روز را با شکوه و عظمت تمام جشن بگیرند و مردم و مسئولین شهرستان میانه همه جانبه باید به میدان بیایند.

امام جمعه میانه ادامه داد: مساله ولایت و امامت از ارکان دین اسلام است و رسالت پیامبر در گرو ولایت بود طوریکه خداوند شرط اتمام رسالت پیامبر با آنهمه زحمت و مشقت چندین ساله را در معرفی ولی و جانشین در روز عید غدیر بیان فرموده اند که این اهمیت بالای ولایت را نشان می دهد.

وی ولایت فقیه پس از انقلاب اسلامی را غدیر دوم توصیف نموده، با بیان اینکه فاصله گیری از ولایت در جامعه موجب بروز مشکلات می شود گفت: باید به فرموده امام راحل(ره)، پشتیبان ولایت بود تا به انقلاب آسیب نرسد و دشمنان نیز به این نتیجه رسیده اند که برای نفوذ به انقلاب اسلامی باید زره و سپر ولایت را مورد حمله قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به سالروز آغاز جنگ تحمیلی، به انتقاد از یک سری اظهار نظرها در خصوص برچیدن و بی اهمیت نمایاندن توان نظامی و دفاعی کشور گفت: ایران اسلامی نه جنگ طلب بود و نه آغاز کننده جنگ ولی دشمنان به ما حمله کردند و این تجربه خوبی بود تا توان نظامی و دفاعی خود را مانند امروز تقویت و بروز کنیم و از طرفی هیچ عقل سلیم و منطقی قبول نمی کند وقتی ما را علنا به حمله نظامی تهدید می کنند ما سخن از عصر موشک نبودن و عصر مذاکره به میان آوریم و چنین سخنانی سخیف است و کشورهایی مانند ژاپن و آلمان که هیچ تهدیدی بر سرشان نیست، به دنبال تقویت بنیه نظامی خود هستند و بودجه کلانی را به آن اختصاص داده اند.

امام جمعه شهر میانه همانقدر که به تحسین اخلاص و خودباوری کارشناسان حوزه نظامی و دفاعی کشور در تقویت و به روز کردن توان دفاعی پرداخت، از عدم خودباوری بخش هایی همچون خودروسازی کشور انتقاد کرده، خواستار الگوپذیری و تسری خودباوری بخش نظامی و دفاعی به بخش های دیگر همچون خودروسازی شد.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید،  خانواده ها را در کنار خرید لوازم مورد نیاز فرزندانشان، به یاری نیازمندان نیز توجه داده گفت: افرادی هستند که توانایی خرید ملزومات مدرسه را ندارند و افرادی که از توانایی مالی برخوردارند برای رضای خداوند چنین اشخاصی را فراموش نکرده و به یاری آنها بشتابند.

حامدی ادامه داد: در خرید لوازم التحریر اسراف به خرج ندهید و در حد نیاز برای فرزندانتان خرید کنید زیرا ممکن است با اسراف و خریدهای رنگارنگ، فرزندتان در کنار کودکی بی بضاعت نشسته و دل آن کودک را آزرده کند آنوقت آه آن کودکی که توانایی درک نداری والدین خود را ندارد، دودمان انسان را به باد می دهد.

  وی همچنین با اشاره به وضع کنونی کشور و مشکلات اعتباری سیستم آموزشی و مدارس، اولیا را به توجه و اختصاص احسانات به بخش آموزشی و کمک به مدارس میانه فراخواند.

امام جمعه میانه به موضوعات شهرستان میانه اشاره کرده، از رواج و مد شدن یک بدعت ناپسند هشدار داده گفت: اخیراً مدتی است در مراسم خاکسپاری در گلزار مومنین شهر میانه، بر سر مزار کارتهای دعوت برای صرف نهار و یا شام توزیع شده و یا از تریبون همه را به صرف غذا دعوت می کنند و این احسان نیست و اتلاف است و باید جلوی این مدشدن این حرکت دور از منطق گرفته شود.

حامدی ادامه داد: محل های مختلفی برای احسان واقعی وجود دارد که متاسفانه برخی از آن غافل هستند و در شهری که مشکل درمان بیماران، تامین جهیزیه و اعطای قرض الحسنه می تواند وجود دارد و می تواند با انجام چنین کارهای خیر و احساناتی گره از مشکلات مردم گشود، انجام احساناتی همچون نهار و شام غیرمنطقی است و مردم اهم و مهم را در نظر بگیرند.

امام جمعه میانه در پایان، کسب مدال نقره مسابقات پاراالمپیک ریو توسط جانباز سرافراز شهرستان میانه حاج اسدالله عظیمی را تبریک گفت.

رضا امامی

Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *