آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > رئیس اداره اوقاف شهرستان میانه: موقوفه شاخص شهرستان میانه در بخش کندوان است

رئیس اداره اوقاف شهرستان میانه: موقوفه شاخص شهرستان میانه در بخش کندوان است

e858eaf8-b052-4706-a5d4-25a198fb1d08رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میانه با بیان اینکه  در ۱۱۰ منطقه شهرستان موقوفه وجود دارد موقوفات شاخص شهرستان را مختص به بخش کندوان عنوان نمود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرداخبر، حجت الاسلام علی عیسی زاده در نشستی با خبرنگاران شهرستان میانه به مناسبت هفته وقف گفت: وقف میراث جاودانه کرامتهای انسانی است تا بعد از مرگ پرونده انسان بسته نشده و نام و یادش به نیکی  جاودانه شود.

وی در ادامه با بیان اینکه نیم دانگ شهر میانه موقوفه امامزاده اسماعیل(ع) است افزود: تمامی این نیم دانگ موقوفه شناسایی شده و به محض مشخص شدن این موقوفات رابطه استیجاری بسته خواهد شد.

حجت الاسلام عیسی زاده سنت حسنه وقف را تشویق و ترغیب مردم  جهت اموری خواند که مورد نیاز جامعه بوده و نیازمند نظارت، تعیین متولیانی برای امور وقفی  در جهت استفاده صحیح و درست این منابع وقفی برای احداث و آبادنی مساجد، درمانگاهها و بیمارستانها و غیره می باشد.

 رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میانه ساماندهی امور موقوفات، تعیین هیئت امنای مساجد، ساماندهی بقاع متبرکه، توسعه و عمران موقوفات و تشویق و ترغیب مردم به انجام امور حسنه را از مهمترین وظایف اداره اوقاف و امور خیریه عنوان نموده افزود: : سند دار کردن موقوفات، شناسایی موقوفات مجهول، تشکیل شورای هیئت امنای مساجد، تشویق افراد برای وقف گروهی وامور دیگر از جمله برنامه های آتی این اداره می باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میانه با اشاره به اینکه تمامی امامزادگان در بخش‌های شهرستان میانه شناسایی شده‌اند افزود: شجره‌نامه برخی از امامزادگان را احراز کرده‌ایم از جمله امامزادگان شاخصی که ما در میانه داریم، امامزاده اسماعیل (ع) است که در بحث توسعه و عمران،  شاخص استانی می باشد.

وی تعیین متولی برای امور خیریه در هر حوزه را بهترین راه برای ساماندهی خیرات از سوی مردم و رساندن آن به دست بی بضاعتان و نیازمندان واقعی عنوان نمود.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *