آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > فرماندار میانه بوروکراسی اداری در استان را سد راه اقتصاد مقاومتی شهرستان عنوان کرد

فرماندار میانه بوروکراسی اداری در استان را سد راه اقتصاد مقاومتی شهرستان عنوان کرد

farmandarمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به پتانسیلهای گردشگری و میراث فرهنگی در شهرستان میانه تاکید کرد: به علت کمبود اعتبارات میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان با توجه به تعداد آثار ثبتی، باید به جذب بخش خصوصی در این حوزه ها اقدام کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرداخبر، حمید شکری در جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور پورمهدی معاون هماهنگی امور عمرانی استان با اشاره به اینکه شهرستان میانه در حوزه معدن یکی از غنی‌ترین شهرستان‌های معدنی استان است، گفت: بزرگ‌ترین معدن شهرستان میانه که معدن مولیبدن می باشد به پایین‌آمدن قیمت جهانی مولیبدن و به صرفه نبودن استخراج آن، عملیات بهره برداری از این معدن آغاز نشده است.

فرماندارویژه میانه به برگزاری جلسات مختلف برای جذب سرمایه گذار جدید در شهرستان اشاره کرده با تاکید بر اینکه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان از وحدت و تعامل بالایی برخوردار هستند از بوروکراسی اداری درمرکز استان گلایه کرده افزود: این امر یکی از مشکلاتی است که سد راه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در شهرستان ماست.

شکری با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) میانه با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار آماده افتتاح است عنوان کرد: تا کنون ۶۰ نفر به صورت مستقیم در این بیمارستان جذب شده‌اند که طبق پیگیری‌های انجام شده برای ۱۰۰ نفر نیز مجوز گرفته شده که این تعداد نیز جذب بیمارستان امام (ره) شهرستان میانه خواهند شد.

فرماندار میانه با اشاره به اجرای شبکه پایاب سدآیدوغموش، افزود: با همکاری و مشارکت مردم و سازمان جهاد کشاورزی و همچنین آب منطقه‌ای اجرای شبکه پایاب ۲۰۰۰ هکتار در واحد اکرم آباد ۲ و آچاچی انجام و مبلغ ۲۳۰ میلیارد ریال توسط بانک زمین از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای هر هکتار توسط سازمان جهاد کشاورزی و مابقی توسط آب منطقه‌ای تأمین خواهد شد که در مرحله تشکیل تعاونی آببران و معرفی زراعین و کشاورزان به بانک عامل با محوریت فرمانداری هستیم.

شکری در پایان با اشاره به عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ویژه میانه، عنوان کرد: ۵۴ جلسه با عنوان های رفع موانع تولید، جذب سرمایه گذار، بازاریابی و نمایشگاه، توسعه روستایی و اقتصاد مقاومتی برگزار شده است که ۴۵۹ تصمیم در کارگروههای اقتصاد مقاومتی مصوب شده  که از این تعداد برای ۱۹۶ مصوبه  اقدام صورت گرفته و تعداد ۲۱۶ مورد آن در دست اقدام بوده و برای۴۷ مورد دیگر هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

در پایان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی و هیئت همراه از چند پروژه عمرانی از جمله طرح احیای فولاد، نمایشگاه تولیدات داخلی شهرستان و  بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *