آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > فرماندار ویژه میانه بر ضرورت استقبال مردم از سنددار شدن املاک مسکونی و تجاری در جهت منافع آنها تاکیدکرد

فرماندار ویژه میانه بر ضرورت استقبال مردم از سنددار شدن املاک مسکونی و تجاری در جهت منافع آنها تاکیدکرد

5555معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر ضرورت سنددار شدن املاک مسکونی و تجاری در اختیار مردم که ۳ دانگ آن متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و ۳ دانگ برای بنیاد مستضعفان می باشد، در جهت منافع  خود مردم تاکید کرد.
حمید شکری در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فرداخبر، سنددار شدن این املاک را سبب مزایای بسیاری برای صاحبان آنها عنوان کرده گفت: اخذ تسهیلات برای تعمیرات، مقاوم سازی و تجدید بنا، ارزش افزوده دو برابری درامر فروش ملک و استفاده از سند برای وثیقه و ضمانت در امور مختلف از جمله مزایای سنددار شدن املاک قولنامه ای می باشد.
وی در ادامه با تاکید بر آگاه سازی مردم برای برخورداری از مزایای سند دار شدن املاک در اختیار آنها واطلاع رسانی دقیق، وسیع و گسترده به مردم در جهت تشکیل پرونده، آن هم به صورت رایگان گفت: گاها مردم با مزایای این امر آشنا نبوده و بنابراین اقدام نمی کنند اما مردم باید بدانند که سنددار شدن این املاک تنها به نفع آنها بوده و از بروز بسیاری از مشکلات خواهد کاست.
شکری با اشاره به وجود ۶ هزار واحد مسکونی و تجاری بدون سند در شهرستان میانه و مقایسه آن با شهرستان ساری در استان گلستان که دارای ۱۳ هزار واحد مسکونی و تجاری با همین شرایط هستند اشاره کرده گفت: در شهرستان ساری تمامی ۱۳ هزار خانوار برای سنددار شدن اقدام نموده اند اما در شهرستان ما ۸۰۰ نفر سند گرفته و ۶۰۰ نفر دیگر نیز تشکیل پرونده داده اند در حالیکه از آذر ماه سال جاری این حرکت ارزشمند شروع شده و مدت زمان آن یکسال بود که  برای۶ ماه دیگر  نیز تمدید شد.
وی با دعوت از مردم برای تشکیل پرونده اظهار امیدواری کرد که در ۷ ماه باقیمانده از اجرای این طرح، شاهد تشکیل پرونده از سوی تمامی این خانوارها باشیم .
شکری همچنین افزود: هزینه اعطای سند برای واحدهای مسکونی تا مساحت ۲۵۰ متر مربع رایگان بوده و برای بیشتر از آن یک دهم قیمت کرشناسی شده متراژ اضافی که مبلغی بسیار ناچیز است دریافت می گردد همچنین در مورد املاک تجاری تا ۲۵ متر مربع رایگان و بیشتر از آن شامل هزینه ۲۵ درصد قیمت کارشناسی شده متراژ اضافی  می باشد.

 خبرنگار: رضا امامی
Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *