آموزش وردپرس
خانه > اخبار شهرستانی > اخبار میانه > معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش: نهاد مکتبی آموزش و پرورش به دنبال حفظ ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش: نهاد مکتبی آموزش و پرورش به دنبال حفظ ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: نهاد مکتبی آموزش و پرورش همواره به دنبال حفظ ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می باشد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فردای میانه، یوسف نجفی با حضور در یادواره شهدای زینبیه و ثارالله میانه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب و نظام و شهدای مظلوم زینبیه و ثارالله به قرائت پیام دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم زینبیه و ثارالله میانه گفت: جمع شدن در چنین مجالسی نیرو و قوتی دوباره برای قدم برداشتن در مسیر تحقق اهداف متعالی مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با بیان اینکه شهادت مرگ است اما نه مرگی عادی و معمولی افزود: شهادت مرگی است با افتخار که نیازمند توفیق الهی و لیاقت است.
معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پورش میانه افتخار تقدیم ۳۶ هزار دانش آموز در راه اعتلا و اقتدار نظام را داشته و به خود می بالد که نمونه بزرگ این شهدا ، شهدای مظلوم دختر زینبیه و ثارالله میانه می باشد.
نجفی با بیان اینکه یاد شهدا منشا خیرات و برکات برای جامعه، مردم و مسوولین می باشد، برکات معنوی، اجتماعی و سیاسی را از مهمترین برکات عنوان نموده افزود: خودسازی از مهمترین این برکات به شمار می رود.
وی به سیاستها و ماموریتهای کلی آموزش و پرورش در کشور که از مهمترین آنها تعلیم و تربیت( انسان سازی) است اشاره کرده گفت: ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت را گوشه ای از انسان سازی عنوان نمود.
نجفی برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی در همه استانها، راهیان نور به همت سپاه و ورود به فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج روحیه مقاومت در کتب درسی را از اقدامات مهم این نهاد در راستای ارزش گذاری به فرهنگی ایثار ، شهادت و مقاومت خواند.
وی در ادامه تاکید کرد: اگر می خواهیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم باید در کلاس درس دانش آموزان را مثل فرزند خود دانسته و با نگاه انقلابی، دینی، مکتبی و اسلامی به آنها بنگریم تا خروجی آموزش و پرورش ما شهید فهمیده ها و شهدای مظلوم زینبیه و ثارالله میانه باشد.
نجفی همچنین رمز موفقیت در دوران هشت سال دفاع مقدس را علاوه بر روحیه مقاومت در وحدت و تبعیت از ولایت فقیه عنوان نموده، بقا، استمرار نظام و عزت و اقتدار کشور را نیز در پایبندی به وحدت، ولایت فقیه و حفظ روحیه مقاومت ذکر کرد.
وی در پایان برای بازسازی دبیرستان شهدای زینبیه و تبدیل آن به مجتمع آموزشی ، موزه شهدا و سالن اجتماعات گفت: با پیگیریهای شهرستانی و استانی برای تحقق این امر قول مساعد داده و امیدواریم به زودی شاهد به ثمر نشستن آرزوی دیرینه مسوولین ، مردم و خانواده های معظم شهدای زینبیه در راستای ادای دین به مقام شامخ این شهدای مظلوم باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *