تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا امامی
حوزه : اخبار میانه, حوادث
شماره : 2650
تاریخ : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۷ :: ۸:۴۱
بارش های شدید در شهرستان میانه به محصولات کشاورزی و دامی خسارت میلیاردی وارد کرد بارش های شدید  عصر روز سه شنبه در روستاهای دو بخش کندوان و ترکمانچای میانه سبب جاری شدن سیل در رودخانه شهرچای شده و مبلغ 18 میلیارد و 300 میلیون ریال به محصولات کشاورزی و دامی خسارت زد.

به گزارش فردای میانه، جانشین مدیریت بحران شهرستان میانه در گفت و گویی اختصاصی گفت: سیل جاری شده در این رودخانه ۹۰ متر مکعب دبی داشت.
مهدی مشایخی افزود: بازگشایی مسیر ۴ کیلومتری رودخانه شهرچای با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حال اجراست که تاکنون 5/2  کیلومتر از آن با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بازگشایی شده است.
وی افزود: بارش های شدید باران و تگرگ در روستای میانه خساراتی به 110 راس دام سبک به میزان یک میلیارد و 90 میلیون ریال و محصولاتی همچون جو دیم، گندم دیم و یونجه آبی در سطح یکهزار و 700 هکتار با میزان تولید یکهزار و 406 تن محصول به مبلغ 17 میلیارد و 213 میلیون ریال وارد نمود.
مشایخی بیشترین روستاهای خسارت دیده در بخش های ترکمانچای و کندوان را روستاهای گاوینه رود، اشنار، قشلاق، صومعه علیا، ساتیان علیا و سفلی عنوان نمود.

© 2018 تمام حقوق این سایت برای فردای میانه محفوظ می باشد.